офіційний web-сайт КНП "Новосанжарська ЦЛ" Полтавської області

Запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

| Прокоментуй!

3 липня 2012 року голова Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко та заступник голови Олександр Коваль взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді, яку провела перший заступник Міністра охорони здоров’я України Раїса Мойсеєнко.

Обговорювався стан виконання Постанови Кабміну «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», прийнятої 25 квітня 2012 р. Його в Україні почали реалізувати вже з 1 червня.

У студіях міст та районів області питання, що розглядалися на селекторній нараді брали до уваги представники органів місцевої виконавчої влади та закладів охорони здоров’я, профільні фахівці та фармацевти, причетні до виконання названої Постанови.

Раїса Мойсеєнко зазначила, що документом передбачено запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін на першому етапі. На другому ж етапі планують відпрацювати механізм часткового відшкодування вартості лікарських засобів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Фахівцями Міністерства охорони здоров’я України розроблено уніфіковані протоколи лікування артеріальної гіпертензії.

Значна увага на селекторній нараді приділялася необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи як з медичним працівниками, так і з різними категоріями населення. З цією метою МОЗ України розроблено інформаційні відео та аудіо-ролики, друкована продукція, яка буде розповсюджуватися через аптечну мережу та лікувально-профілактичні заклади.

У Полтавській області створено відповідний штаб, формується реєстр людей, які хворіють на гіпертонічну хворобу та запроваджений механізм контролю за випискою лікарями рецептів.

Віктор Лисак – начальник Головного управління охорони здоров’я ОДА на обласній селекторній нараді, що продовжувалась після Всеукраїнської розповів, що в Полтавській області на обліку перебуває 464,8 тис. людей, хворих на гіпертонічну хворобу. Медичні працівники області, маючи досвід створення реєстру хворих на цукровий діабет, розробили програму та створили реєстр хворих на артеріальну гіпертензію. До нього внесено 109 557 осіб (24 %), що дали поінформовану згоду, але є райони, які відстають у формуванні реєстру.

Заступник голови ОДА Олександр Коваль підкреслив, що перед органами виконавчої влади в містах та районах області стоїть завдання допомагати медичним працівникам у матеріально-технічному забезпеченні створення реєстру хворих на артеріальну гіпертензію та забезпечення реалізації системної роботи по виконанню Постанови Кабміну «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Наказ МОЗ України від 01.06.2012 № 419 “Про затвердження реєстру граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою станом на 1 червня 2012 року”

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .