офіційний web-сайт КНП "Новосанжарська ЦЛ" Полтавської області

Для здоров‘я людей

| Прокоментуй!

Однією із соціальних ініціатив Президента є запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та відпуску для них лікарських засобів в аптечних закладах з частковим відшкодуванням вартості. На реалізацію цього завдання Кабінет міністрів 25 квітня ц.р. прийняв відповідну постанову. Цим документом передбачено розпочати з 1 червня реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом вста­новлення граничного рівня оптово-відпускних цін та відпрацювання механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів. Затверджено перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту. Міністерство охорони здоров’я видало наказ, яким затверджено реєстр граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних цін на лікарські засоби для гіпертоніків. До цього реєстру включено 249 препаратів, які зареєстровані в Україні і виробляються 10 українськими та 15 зарубіжними виробниками.

Встановлено перехідний період – впродовж двох місяців фармацевтичні компанії і аптеки повинні розпродати залишки товару, а нові партії реалізовувати за новими цінами. Коли цей проект почне реально діяти, то в серпні-вересні пацієнти побачать в аптеках справедливі ціни на препарати.

Рішення про участь у пілотному проекті препаратів для лікування саме артеріальної гіпертензії прийнято тому, що гіпертонічною хворобою страждають 13 мільйонів громадян, 30 відсотків населення. Зазначу також, що в нашому районі таких хворих – 9200 чоловік, за минулий рік відбулося 110 інсультів і 29 інфарктів. Смертність від цієї патології сягає 50 відсотків. Коли взяти все населення, яке має підвищений тиск, то лише 7-8 відсотків проводить контрольоване лікування. Впровадження цього проекту спонукатиме хворого звернутись до лікаря за випискою рецепта, а лікарю, у свою чергу, – обстежити хворого і призначити адекватні гіпотензивні препарати.

Що вже зроблено в районі для реалізації цієї соціальної ініціативи Президента? На виконання директивних документів видано наказ по Центральній районній лікарні. Розроблено план заходів по лікуванню осіб з гіпертонічною хворобою. З медпрацівниками проведено роз’яснювальну роботу щодо взаємозамінності лікарських засобів у межах міжнародної непатентованої назви та відповідної виписки рецептів. Лікарі і фельдшери забезпечені рецептами форми №1 щонайменше на два місяці. Постійно проводиться контроль за виписуванням рецептів, їх обігом та відповідним маркуванням. Триває робота по створенню реєстру хворих на гіпертонічну хворобу в розрізі лікарських дільниць. До реєстру вже внесено більше 25 відсотків хворих. Сюди ж заносяться їх паспортні дані, інформована згода, код, вік, місце проживання, добова доза препарату, яким лікується. Визначено та навчено оператора для створення та ведення комп’ютерного реєстру. Щодня нові дані в електронному варіанті передаються в обласний кардіодиспансер.

Медики району дбають про інформаційне забезпечення президентського проекту, спрямованого на поліпшення здоров’я людей. А здоров’я – то головне багатство кожного.

Ольга ГИРЯ,
головний лікар
Новосанжарської центральної районної лікарні

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .