офіційний web-сайт КНП "Новосанжарська ЦЛ" Полтавської області

РЕІМБУРСАЦІЯ ЛІКІВ ДЛЯ ГІПЕРТОНІКІВ: МЕХАНІЗМ ЗАПРАЦЮВАВ!

| Прокоментуй!

kardioОсновним завданням розпочатого проекту є зниження смертності від ускладнень серцево-судинних захворювань шляхом забезпечення доступності ліків для лікування і профілактики цих хвороб та зменшення фінансового тягаря пацієнта.

Мета, суть і механізм реімбурсації:

«Актуальність цієї теми зайве доводити. На сьогодні проблема серцево-судинних захворювань є актуальною в усьому світі. Зокрема, в Україні смертність від ускладнень цих хвороб посідає перше місце. Мовою цифр—це близько 73-75% від усіх причин смерті.

Саме з цією метою в Україні впроваджено реімбурсацію на препарати для лікування гіпертонічної хвороби. Цей проект започаткований відомою постановою № 340 KM України «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою».

Зараз ми спостерігаємо його практичну реалізацію в усіх регіонах України.

Механізм часткового відшкодування вартості ліків поширюється на генеричні лікарські засоби для лікування гіпертонії та поширюється на 7 міжнародних непатентованих назв лікарських засобів у вигляді таблеток та капсул: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін   

(це близько 250 найменувань лікарських засобів різних виробників).

Яка сума відшкодовується

Відшкодування вартості ліків відбувається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Пацієнт сплачує різницю між фактичною роздрібною ціною, встановленою на момент придбання препарату, та референтною ціною, затвердженою МОЗ України.

Як і хто може виписати рецепт:

Препарати відпускаються за рецептами, які виписують лікарі на бланках форми №1 (ф-1), завірених печаткою ЛПЗ, із зазначенням міжнародної непатентованої назви, визначенням дози.

Виписати такий рецепт може лікар первинної ланки (терапевт, педіатр, сімейний лікар) та лікар-кардіолог.

Рецепт є дійсним протягом одного місяця з моменту виписування та зберігається в аптечному закладі.

Де можна придбати ліки за пільговим рецептом: 

  • Центральна районна аптека №49;
  • Цілодобовий аптечний пункт при ЦРЛ;
  • Аптечний пункт №2 с.Драбинівка;
  • Аптека №34 с. Старі Санжари;
  • Аптека №291 с.Руденківка;
  • Аптека №51 с.Нехвороща;
  • Аптека №84 с. Мала Перещепина

 

 

 

 

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .